Wybory do Młodzieżowego Sejmiku
Województwa Dolnośląskiego


   W piątek, 28 października 2016 roku, uczniowie klasy 2e i klasy 3a zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wyborach radnego do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Byliśmy bardzo zadowoleni, że to nam przypadł taki zaszczyt! Gdy tylko dotarliśmy na miejsce organizatorzy miło nas przywitali i przedstawili plan działania. Przyjechali uczniowie gimnazjów i liceów reprezentujący gminy należące do powiatu wrocławskiego.

   Dyskutowaliśmy o problemach młodzieży, rozmawialiśmy z doświadczonymi osobami jak sobie z nimi radzić i przede wszystkim - nabraliśmy doświadczenia zawodowego. Okazało się, że wielu z nas może śmiało próbować swoich sił w debatach czy polityce! Z każdej szkoły należało wybrać do trzech kandydatów na radnego Młodzieżowego Sejmiku. Z naszego gimnazjum ruszyły do boju Aleksandra Kowal i Weronika Chmielewska. Ich kampanie i pomysły były bardzo kreatywne, a nasi nauczyciele zachwyceni zdolnymi uczennicami! Wyniki wyborów zostały upublicznione kilka dni później, na stronie Młodzieżowego Sejmiku – niestety, nikt z naszej szkoły nie dostał się do rady. Mimo to uważamy, że wygrana została słusznie przyznana Jakubowi Szymańskiemu - uczniowi reprezentującemu gminę Mietków.

   Mamy nadzieję, że problemy poruszone przez nas nie zostaną przez nikogo pominięte, ponieważ mówiliśmy o sprawach naprawdę ważnych. My - młodzież - jesteśmy nadzieją przyszłości, więc dorośli powinni wspierać nas w rozwijaniu skrzydeł.

Aleksandra Kowal