"Bliżej Pana Tadeusza"
- wycieczka (2c, 3e, 3f) do Ossolineum we Wrocławiu

   Dnia 26 października 2012 roku przed godziną 8 wraz z opiekunami wyruszyliśmy spod szkoły na wycieczkę do Wrocławia. Naszym głównym celem było zwiedzanie Ossolineum.
    Korzystając z okazji przebywania w stolicy Dolnego Śląska wyruszliśmy w poszukiwaniu wrocławskich krasnali, znajdujących się na rynku. Później udaliśmy się pod pomnik hrabiego Aleksandra Fredry. Przyłączyliśmy się również do ciekawej akcji "Cały Wrocław czyta", wkładając książki do skrzynki. Potem wstąpiliśmy do Jatek - jednego z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Przechadzając się wokół niezwykle urokliwych kamieniczek, poczuliśmy ducha renesansowych dziejów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na powyższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

   Następnie rozkoszowaliśmy się widokiem kamienicy Pod Złotym Słońcem i oglądaliśmy z zaciekawieniem wystawę, przedstawiającą historię "Pana Tadeusza" (sześć pierwszych ksiąg).
   Jednym z atrakcyjnych wydarzeń w tym dniu było przedstawienie przez panią przewodnik prezentacji multimedialnej pt. "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza w Ossolineum. Równie dobrze spodobała się nam czytelnia, a także cały ogrom katalogów, jakie mogliśmy zobaczyć.
   Wyjazd ten był bardzo interesujący i niecodzienny. Spełniał funkcję dydaktyczną. Na pewno będzie nam pomocny przy omawianiu lektury "Pan Tadeusz". Nie zawsze będziemy mieli w tak niezwykły sposób poznał historię i treść Mickiewicza.
   Wycieczka była udana, na długo zostanie w naszej pamięci.

Marta Obłokowska

oprac. Kacper Łuszczki