akcja - POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE

   
   Dnia 2 kwietnia 2005 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbył się finał akcji organizowanej przez Wojewódzką Komendę Policji we Wrocławiu, której przyświecało chlubne motto: "Pomagamy sobie wzajemnie". W akcji uczestniczyły gimnazja i szkoły podstawowe. Nie bez dumy przyznaję, że nasze gimnazjum uczestniczyło w zmaganiach i reprezentowałam je razem z kolegami.

POWIĘKSZENIE         POWIĘKSZENIE

   Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W pierwszym etapie na zawodników czekał test sprawdzający wiedzę z zakresu kodeksu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. W drugim etapie policja przygotowała coś, czego nie można się nauczyć z książek - jazdę rowerem po torze sprawnościowym. Wszyscy staraliśmy się wypaść jak najlepiej, a rywalizacja była zacięta.

POWIĘKSZENIE         POWIĘKSZENIE

   Drużyna naszego gimnazjum, w składzie: Marta Skoczylas, Tomasz Klepuszewski i Łukasz Ostrowski zajęła wysokie, piąte miejsce. Opiekunem drużyny był pan Piotr Kołodziej. Zadbano również o poczęstunek, wspierał nas Komisarz Lew, policyjna maskotka. Dużą atrakcją była też jazda policyjnym samochodem terenowym, którym bezpiecznie dojechaliśmy na konkurs i również wróciliśmy do Sobótki.


POWIĘKSZENIE         POWIĘKSZENIE

   Akcja bardzo nam się podobała. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i przede wszystkim wiedzę, która na pewno pomoże nam w bezpiecznym poruszaniu się, nie tylko po drogach.

Marta Skoczylas - kl. 2a