Nasi judocy kibicowali reprezentantom Polski
w Mistrzostwach Europy w Judo


   W dniach 22-23 kwietnia 2017 rok grupa uczniów z klas sportowych pojechała kibicować EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS WARSAW 2017, a oprócz tego zwiedzić najważniejsze zakątki stolicy.

   Na Mistrzostwach Europy pojawili się najlepsi zawodnicy judo z całej Europy. Uczniowie obserwowali walki eliminacyjne, repasaże, walki półfinałowe i finały zarówno w indywidualnych zmaganiach, jak i drużynowych kobiet i mężczyzn. Mieli okazję zobaczyć doświadczonych, utytułowanych zawodników i doświadczyć, jak ważne są w życiu zawodników główne wartości judo: szacunek, honor, samodyscyplina, wiara w siebie, koncentracja, wytrwałość, harmonia i cierpliwość.

   Bardzo ważnym wydarzeniem dla młodych judoków z naszej szkoły był udział w treningu z mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i wielokrotnym mistrzem Polski Pawłem Nastulą. Pierwszy dzień kibicowania zakończyli wieczornym spacerem pod Zamek Królewski, a w drugim dzień rozpoczął się spacerem po Parku Łazienkowskim. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, autografów utytułowanych zawodników, wspomnień i naładowani energią do dalszych treningów.

   W Warszawie byli:
- Hubert Waniszewski, Kinga Wojciechowska, Wiktoria Polasiak, Patryk Grzegorczyk, Kacper Grzegorczyk - klasa 1d
- Filip Bogdański, Wiktor Dyrcz, Michał Olszowy, Przemek Kojs - klasa 2f
- Arek Waniszewski - klasa 3d
- Zawodnicy Dojo Sobótka: Mateusz Sawicki, Marcin Zawada, Tymek Mielnikowski, Teodor Bogdański, Kasia Demska

trener Bartłomiej Zamęcki