Super Liga Judo w Sobótce


   W niedzielę 25 września 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce odbyła się druga edycja Super Ligi Judo. Udział w turnieju wzięło 470 zawodniczek i zawodników z Czech oraz Polski.

   Zawody rozgrywane były w czterech grupach wiekowych (2002-2009). Za organizację tej wielkiej imprezy odpowiadał Bartłomiej Zamęcki, trener klubu judo z Sobótki. - Cieszę się z tak ogromnej ilości zawodniczek i zawodników z czterech województw: wielkopolskiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego oraz z Czech, którzy w słoneczną niedzielę walczyli o medale w hali sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce - opowiada z uśmiechem na twarzy Zamęcki. Na tak wielkiej imprezie nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionego z Sobótką Posła Michała Jarosa. Serdeczne podziękowania dla gościa honorowego Posła na Sejm RP pana Michała Jarosa, który otworzył nasz turniej oraz dekorował naszych najmłodszych zawodników na podium - powiedział Bartłomiej Zamęcki. Sam Michał Jaros nie krył swojego zadowolenia z poziomu rozgrywek i rywalizacji sportowej młodych zawodników - Nie mogło mnie tutaj zabraknąć. Wspieram takie imprezy i wszędzie gdzie robi się coś dla dzieciaków staram się tam pojawiać - mówił Poseł Michał Jaros - Kiedy poznałem Bartka Zamęckiego od razu zaimponował mi swoim profesjonalnym podejściem. Ten turniej tutaj dziś także dopięty jest na ostatni guzik - dodał poseł.

   Organizacja tak wielkiej imprezy sportowej to też zasługa sponsorów i rodziców. - Dziękujemy naszym sponsorom firmom Piekarnia - Cukiernia Marian Bąkowski oraz Maks Market Euro Sklep Spożywczy Stanisław Mielczarek za wsparcie organizacji Super Ligi Judo w dziale gastronomii. Podziękowania należą się tez rodzicom naszych judoków, którzy przyczynili się do wzorowej organizacji kawiarenki oraz grilla i zdołali zadowolić gastronomicznie około 1000 ludzi, którzy tego dnia odwiedzili halę sportową - mówi Bartłomiej Zamęcki.

   Nasi judocy spod Ślęży walczyli dzielnie o czym świadczą wyniki:
I MIEJSCA: Filip Bogdański, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Sawicki, Teodor Bogdański, Błażej Czupkowski, Maks Włoszek, Marcin Zawada, Adrian Polasiak, Liwia Czupkowska, Marcel Kalwa,
II MIEJSCA: Zuzia Fedorowicz, Olek Gass, Tymek Mielnikowski, Kacper Kalwa,
III MIEJSCA: Kacper Grzegorczyk.
Pozostali uplasowali się tuż za podium.

    Kolejna edycja Super Ligi Judo 6 listopada w Kobierzycach a za rok ponownie w Sobótce.

Bartłomiej Zamęcki

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie