Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie Dolnośląskie - Lubuskie

   24 maja 2008 roku hali Gimnazjum Gminnego ponownie spotkali się badmintoniści z województw dolnośląskie i lubuskiego. Tym razem rozegrano międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, w których mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, bez potrzeby posiadania licencji zawodniczej.
   Zawody miały bardzo dużą frekwencję, co niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności badmintona. W zawodach wzięło udział 36 zawodników i 42 zawodniczki z klubów z Sulęcina, Babimostu, Bogatyni, Jeleniej Góry, Milicza, Wrocławia, Złotego Stoku i gospodarzy Sobótki. Liczna obsada przerosła oczekiwania organizatora i spowodowała, że turniej zakończył się dopiero wieczorem. Za wyrozumiałość i pomoc organizator składa szczególnie podziękowania dyrekcji i pracownikom gimnazjum.
   Osiągnięte wyniki sportowe napawają dolnośląski badminton dużym optymizmem, gdyż współzawodnictwo wojewódzkie wygraliśmy z bardzo dużą przewagą w punktacji 43:12.
   Na szczególną uwagę zasługują gry pojedyncze dziewcząt i chłopców oraz mieszane, w których potykali się ze sobą ci sami zawodnicy: Marcin Nowak z UKS Smecz Bogatynia z Arkadiuszem Słupkiem z KS "Chojnik" Jelenia Góra oraz Kinga Rogalska z UKS 2 Sobótka z Pauliną Kaczorowską z KS "Chojnik" Jelenia Góra. Całkowicie zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy z Jeleniej Góry, wygrywając również w grze mieszanej i zdobywając równocześnie nagrody dla najlepszych zawodników mistrzostw. Nagroda była szczególna, gdyż dzięki staraniom starszego zawodnika z Sobótki, członka kadry narodowej Michała Rogalskiego oraz byłej Dyrektor SP2 w Sobótce Danuty Rogalskiej, nagrodą była nowa koszulka startowa olimpijczyka na Pekin, najlepszego polskiego badmintonisty Przemysława Wachy. Uzupełnieniem był plecak ufundowany przez sponsora.
   Występ naszych zawodników z UKS 2 Sobótka należy również ocenić pozytywnie. W turnieju wystąpiły jedynie zawodniczki, które osiągnęły dobry wynik grach podwójnych. Szczególnie bliskie zdobycia medalu były Kinga Barna i Jagoda Goldwasser, przegrywając dopiero w trzecim secie ze starszymi od siebie zawodniczkami z Bogatyni. Należy również pochwalić debel Dąbrówka Biegańska i Karolina Sznurowska, które rozegrały bardzo dobre spotkanie z późniejszymi zwyciężczyniami z Sulęcina ulegając im nieznacznie. Ostatecznie nasze obie pary deblowe zajęły miejsca 5-8.
   Obecny bardzo pracowity sezon kończy się dla Zarządu UKS 2 Sobótka sporym sukcesem, gdyż przy przychylności Dyrekcji Gimnazjum oraz finansowej pomocy Urzędu Marszałkowskiego i Dolnośląskiej Federacji Sportu udało się uczynić z Sobótki kluczowy ośrodek na badmintonowej mapie Polski.

Zbigniew Goldwasser
Prezes UKS 2 Sobótka

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie