Goście ze Stadtlohn


    Gimnazjum Gminne w Sobótce w porozumieniu z Powiatowym Zespołem Szkół nr 3 w Sobótce rozpoczęło współpracę z niemieckimi szkołami w Stadtlohn i Bautzen.
   W dniach 9-15 kwietnia 2005 roku gościliśmy uczniów i ich opiekunów ze Stadtlohn. W trakcie tego pobytu nasi niemieccy goście zdobywali Ślężę, zwiedzali gimnazjum oraz mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach, odwiedzili Świdnicę i Kościół Pokoju, szukali złota ukrytego w kopalniach w Złotym Stoku, podziwiali przepiękne zakątki Wrocławia, mogli posmakować magicznej atmosfery Krakowa i zadumać się w obozie zagłady w Oświęcimiu.
   7 uczniów naszego gimnazjum zaprosiło do swoich domów niemieckich kolegów i koleżanki, natomiast państwo K. i M. Lorencowie gościli nauczycieli ze Stadtlohn. Mimo wcześniejszych obaw i niepokojów okazało się, że zarówno młodzież niemiecka jak i polska potrafi się ze sobą porozumieć. Niemców ujęła polska gościnność i życzliwość.

Krystyna Kapka - nauczyciel j. niemieckiegoAby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.WIĘCEJ ZDJĘĆ