Spotkania z ludźmi z pasją

   W listopadzie 2007 roku w Gimnazjum Gminnym odbyło się Forum Naukowe pt.: "Spotkania z ludźmi z pasją". Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom poznania ludzi twórczych i aktywnych, samorealizujących się, żyjących i pracujących w środowisku lokalnym. Forum pozawala łączyć zdobywanie wiedzy z kształtowaniem osobowości w ten sposób, że przekazywane wartości i postawy mogą być przyjmowane przez uczniów i mogą oddziaływać na nich aktywizująco.

   W pierwszym spotkaniu pt. "Podróże na dwa kontynenty" uczestniczył pan Tomasz Dzielnicki, podróżnik, miłośnik Ślęży, współzałożyciel Klubu Miłośników Gór "Mnich", kolekcjoner minerałów. Przedstawiał relacje z wypraw górskich w Azji i Afryce. Opowieść wzbogacił pokazem slajdów z podróży po tych kontynentach. Spotkanie okazało się wspaniałą wędrówką po mało znanych krainach geograficznych.

   Kolejne spotkanie poświęcone było "Fascynacjom literackim" pani Elżbiety Kowalczyk-Pierzyny, z zamiłowania pisarki, publicystki, poetki. Pani Elżbieta Pierzyna z pasją opowiadała o swoich zamiłowaniach do lektury i sztuki. Zdradziła tajniki warsztatu pisarskiego oraz zachęciła młodzież do rozwijania własnej twórczości.

   Następne spotkanie pt. "Zabytki Sobótki" poprowadził pan Robert Syta, artysta plastyk, nauczyciel naszego gimnazjum. Przedstawił historię Sobótki i jej zabytków oraz przeprowadził prezentację multimedialną dotyczącą architektury zabytków, budowli kultury masowej oraz rzeźb kultowych.

   Wszystkie spotkania były pretekstem do rozmów i dyskusji na poruszane tematy. Cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów oraz zainteresowaniem zaproszonych gości, nauczycieli oraz rodziców. Z pewnością będziemy je kontynuować w 2008 roku.

organizatorzy
Izabela Sieradzka i Ewa Rajczakowska-Jarosz

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie