"Biała szkoła" - 2010

   Nasze gimnazjum sobótczańskie przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy zorganizowało już po raz kolejny "białą szkołę" w Vitkovicach, przepięknej, górskiej miejscowości u naszych południowych przyjaciół, Czechów. Wyjazd nastąpił w dniu 18 marca 2010 roku o godzinie 8.00. Wyjechało dwunastu uczniów, w tym siedem dziewcząt i pięciu chłopców. Opiekunami grupy byli dyrektor gimnazjum pan Mirosław Jarosz oraz nauczyciel wychowania fizycznego, pan Stanisław Petryków.
   Podróż przebiegła szybko, ale nie bez niespodziewanych przygód. Na 6 km przed pensjonatem w Vitkovicach oba samochody ugrzęzły w zaspach. Ekipa chłopców sobie poradziła, a samochód wiozący dziewczyny miał więcej problemów. Nie pomogły nawet łańcuchy. Pomoc nadeszła dopiero po godzinie, a udzielił jej nasz niezastąpiony dyrektor. Tuż po obiedzie zjeżdżaliśmy już ze stoku. Tylko jedna osoba stawiała na nich pierwsze kroki.

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ


   W drugim dniu pobytu niestety zepsuł się nasz wyciąg orczykowy. Musieliśmy korzystać z innego, lepszego stoku i wyciągu. Zmienialiśmy się na nim z grupą czeską. Na szczęście pech nas opuścił, bo korzystanie z wyciągu kanapowego udało się załatwić za niższą cenę. Szusowaliśmy codziennie, nieraz tylko z przerwą na posiłki. W wolnym czasie graliśmy w piłkarzyki, rozmawialiśmy, chodziliśmy na zakupy. Spróbowaliśmy także jazdy na nartach biegowych. Pozostały po tym siniaki na nogach, a przy tym salwy śmiechu.
   W ostatnim dniu wycieczki, po kolacji otrzymaliśmy nagrody za zawody w slalomie narciarskim, które odbyły się rano 23 marca. Pobyt minął bardzo szybko. Wróciliśmy opaleni, wypoczęci i zadowoleni. Pozostały cudowne wspomnienia o górach, nartach i Vitkovicach oraz starym, skromnym pensjonacie z "duszą". Ahoj !!!

Małgorzata Stawczyńska - kl. 2g

oprac. Monika Rakowska - kl. 2e