Wizyta w czeskiej Sobotce


   W dniach 24-26 maja 2013 roku odbył się kolejny już wyjazd uczniów Gimnazjum Gminnego w Sobótce do czeskiej Sobotki.

   W tym roku uczniowie naszej szkoły zostali przywitani świetnym występem majoretek z czeskiej szkoły. Po tak uroczystym przywitaniu ruszyliśmy na obiad do szkolnej stołówki. Następnie odbyły się bardzo ciekawe zajęcia ceramiczne, prowadzone przez uczennice i nauczycielki tamtejszej szkoły, dla Polek oraz tkackie, prowadzone przez uczennice gimnazjum w Sobótce, dla Czeszek. Chłopcy zaś wraz z dwiema miłośniczkami sportu udali się na halę i uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Wieczorem tradycyjnie odbyła się dyskoteka, z udziałem uczniów naszej i czeskiej szkoły.

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   Drugiego dnia znów byliśmy na zajęciach ceramiczno-tkackich i sportowych. Później wybraliśmy się do Bozkovej Jaskini, żeby zobaczyć jej fantastyczne wnętrze. Po powrocie mieliśmy czas wolny , wykorzystaliśmy go w hali oraz naszej ulubionej sali luster. Ostatniego dnia zorganizowano nam wycieczkę do Zamku Kost i mimo iż pogoda nie dopisywała, co skróciło nasz pobyt tam, to bawiliśmy się świetnie.

   Po pożegnaniu z Sobotką i nauczycielami szkoły, pełni wrażeń ruszyliśmy do domu. Po drodze zatrzymaliśmy się na granicy, aby zakupić bardzo popularną czeską czekoladę Studentską. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, a melodia z "Sąsiadów" dzięki Krzyśkowi Piwowarskiemu i jego znakomitej grze na harmonijce ustnej zapadnie w naszej pamięci na długi, długi czas.

Joanna Szmyd, Edyta Białucha