REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2013


   Cała uroczystość zaczęła się 25 marca i trwała przez trzy kolejne dni. Pierwszego dnia cała szkoła zebrała się na hali gimnastycznej. Przedstawiciele wszystkich klas losowali karteczki z numerem stacji drogi krzyżowej, by później móc ją zilustrować i krótko opisać jej przebieg. Później obejrzeliśmy krótką prezentację o Janie Pawle II. Po jej zakończeniu udaliśmy się na mszę do kościoła świętego Jakuba. Po eucharystii wróciliśmy do swoich klas, żeby wykonać wcześniej przydzielone nam zadanie.

   Następnego dnia znów udaliśmy się na halę gimnastyczną, by obejrzeć kolejną prezentację związaną z uroczystością rekolekcji. Następnie osoby wyznaczone przez klasę zostały poproszone o przeczytanie rozważań na temat wylosowanej stacji drogi krzyżowej oraz zaprezentowanie plakatu. Tak jak dnia pierwszego udaliśmy się do klas, aby wspólnie wykonać plakat na temat "Człowiek wiary w XXI w ".

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

    Ostatniego dnia rekolekcji pierwsze godziny przeznaczyliśmy na oglądanie filmu o świętym Antonim. Wszyscy musieli go oglądać bardzo uważnie, by później poprawnie napisać przygotowany przez nauczycieli test.

    Na zakończenie rekolekcji uczniowie gimnazjum zebrali się w sali gimnastycznej i w ciszy oglądali występ klasy 2c oraz starannie wykonaną prezentację o życiorysie Jana Pawła II. Na zakończenie duchowych zmagań rekolekcyjnych zostały wręczone dyplomy i nagrody zdobyte przez uczniów w trakcie różnych konkursów religijnych.

Julia Lipień, Sara Hynas, Natalia Jach

oprac. Kacper Łuszczki