Tradycja w rodzinie - rzecz święta


   Hurra! Zaliczyliśmy projekt!

   Dnia 22 grudnia 2012 roku ja (Żaneta Kozłowska), Malwina Gałązka i Maciej Hajdamowicz zrealizowaliśmy projekt. Polegał on na tym, że mieliśmy przedstawić, jak wygląda Wigilia w naszych domach. Dzięki współpracy i wysiłkowi udało się nam przygotować wigilijny stół. Postawiliśmy go na szkolnym korytarzu przy drzwiach wejściowych, aby zaprezentować nauczycielom, kolegom i wszystkim zainteresowanym. Na elegancko nakrytym stole znalazły się potrawy, które są tradycyjne w naszych domach. Były więc śledzie w oleju, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony z uszkami, sałatka żydowska, ryba (smażona i po grecku), sernik bez sera, kutia, krokiety i zupa grzybowa.

    Wigilijne przysmaki cieszyły się dużym powodzeniem. Najbardziej chyba smakował upieczony przeze mnie i moją mamę sernik, ale chętnie także sięgano po pierogi z kapustš i grzybami.

   Bardzo się cieszyliśmy, że projekt udało nam się sprawnie wykonać. Nie dalibyśmy jednak rady stawić czoła wyzwaniu, gdyby nie pomoc opiekunki projektu pani Ewy Wnuk oraz pani Izy Mieli, dlatego chcielibyśmy im serdecznie podziękować.

Żaneta Kozłowska kl.2e

powiększenie powiększenie powiększenie

Oprac. Paulina Rogalska