konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"- XIII edycja   W naszej szkole odbył się I etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Z grupy kilkudziesięciu uczniów wytypowano czwórkę najlepszych uczniów, których zadaniem było reprezentowanie szkoły w kolejnych etapach. W zwycięskim kręgu znalazły się Dominika Jamińska, Natalia Kowcz, Kinga Kazimierska oraz moja skromna osoba czyli Katarzyna Cieciora.

   Krótko po otrzymaniu wyników zaczęłyśmy przygotowywać się do etapu II, gdzie naszymi konkurentkami były uczennice Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Z pomocą p. Magdaleny Wysockiej oraz p. Tomasza Ostrowskiego opanowałyśmy wiedzę z zakresu ekologi oraz zapoznałyśmy się z informacjami odnoście parków krajobrazowych na terenie Dolnego Śląska. 12 grudnia udało się nam pokonać rywalki, co dało nam przepustkę do etapu III.

   W dalszym ciągu pogłębiałyśmy nabytą wiedzę, wzbogaconą jeszcze o ochronę środowiska oraz petrografię pod okiem p. Tomasza Ostrowskiego oraz p. Ryszarda Sitkiewicza. Zdeterminowane opanowałyśmy cały materiał na ponadgimnazjalnym poziomie.

   16 stycznia razem z nauczycielem biologii pojechałyśmy do Łagiewnik, aby zawalczyć o kolejny dobry wynik. Niestety grupa dziewcząt z gimnazjum w Łagiewnikach okazały się o ciut lepsze. Tę wieść przyjęliśmy z wielkim rozczarowaniem, jednak wierzymy, że porażki motywują do dalszej pracy. Pozostaje nam podziękować p. Tomaszowi Ostrowskiemu, p. Magdalenie Wysockiej oraz p. Ryszardowi Sitkiewiczowi za poświęcony czas, motywację oraz wsparcie.

Katarzyna Cieciora