Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języków Obcych "Olimpus"
   7 listopada 2011 roku uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włostowica w Sobótce tradycyjnie przystąpili do ponadprogramowej Ogólnopolskiej Olimpiady z Języków Obcych "Olimpus". W olimpiadzie z j. angielskiego z klas I-III w naszej szkole wzięło udział 39 uczniów, a z j. niemieckiego 13 uczniów.

   Z języka angielskiego w klasach pierwszych najlepszymi w szkole okazały się: Paulina Woźnicka - 16 miejsce, Aleksandra Wasylów - 21 miejsce oraz Monika Surlejewska - 22 miejsce. Pozostali uczniowie zajęli miejsca od 27 do 47. W całej Polsce do olimpiady przystąpiło 896 uczniów klas pierwszych.
   Wśród drugoklasistów najlepsze miejsca w szkole zajęli: Krzysztof Piwowarski - 22 miejsce, Eliza Podeszwa - 28 miejsce i Barbara Białkowska - 34 miejsce. Pozostali uczniowie zajęli miejsca od 38 do 52. W Polsce do olimpiady przystąpiło 904 uczniów klas drugich.
   Wśród uczniów klas trzecich najlepsze miejsca w szkole zajęli: Patrycja Sznurowska - miejsce 24, Kacper Kawalec - miejsce 25 i Natalia Szumska - miejsce 28. Pozostali uczniowie zajęli miejsca od 30 do 48. W całej Polsce w olimpiadzie wzięło udział 952 trzecioklasistów.

   W zakresie języka niemieckiego wśród klas pierwszych najlepiej wypadły: Karolina Piechura - 44 miejsce i Justyna Mierzwiak - 46 miejsce. Ogółem w Polsce do olimpiady przystąpiło 206 uczniów klas pierwszych.
   Z klas drugich najlepszy wynik w szkole osiągnęły: Patrycja Lewandowska - 34 miejsce i Amelia Boda - 36 miejsce. W Polsce w olimpiadzie wzięło udział 286 drugoklasistów.
   W klasach trzecich najlepszą w szkole okazała się Weronika Brodowska, która zdobyła dyplom laureata zajmując 5 miejsce. Kolejne miejsca zajęły: Natalia Baranowska - miejsce 44 i Dagmara Stasiak - miejsce 46. W całej Polsce uczestniczyło w olimpiadzie 251 uczniów klas trzecich.

Bogusław Zawalich