VII Matematyczny Marsz na Orientację

   W dniach 2-3 października 2009 roku wraz z p. Dorotą Piszczałką pojechaliśmy na wycieczkę do Milicza. Odbywał się tam VII Matematyczny Marsz na Orientację, w którym brali udział uczniowie naszego gimnazjum. Marsze są połączeniem sportu i rekreacji z matematyką oraz z promocją pięknych, zielonych terenów Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 800 osób.

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na powyższe zdjęcia lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   Wyjechaliśmy z Sobótki autobusem o godzinie 8.30. Pociąg miał odjechać o godzinie 15.53, dlatego zrobiliśmy sobie spacer po wrocławskim rynku i szukaliśmy słynnych krasnoludków. Zwiedziliśmy również Mauzoleum w gimnazjum Urszulanek Unii Rzymskiej. Jazda pociągiem zajęła nam dwie godziny. Zakwaterowaliśmy się w SP2 w Miliczu, a następnie zwiedziliśmy Milicz. Spaliśmy w śpiworach na podłodze, ale mimo tego bardzo miło wspominamy ten czas. Podczas marszu naszą szkołę reprezentowała dosyć pokaźna liczba osób. Wypadliśmy w nich nienajgorzej, jeden z naszych patroli zajął 11 miejsce.
   Moim zdaniem był to bardzo udany wyjazd. Dużo dowiedzieliśmy się o organizacji i przebiegu Matematycznych Marszy na Orientację. Ta wiedza przyda nam się w przyszłym roku, ponieważ będziemy organizatorami najbliższego marszu. Zachęcam wszystkich uczniów lubiących sport na świeżym powietrzu lub matematykę do wzięcia udziału w tej imprezie.

Alicja Czyżyk

Opracowanie: Alicja Czyżyk i Bartosz Szmyd kl. 2g