58 Dolnośląski Konkurs Recytatorski


   Etap gminny

    W ostatni piątek lutego (22 lutego 2013 roku) rozpoczęły się zmagania miłośników poezji, prozy i muzyki. Wtedy to przeprowadzony został pierwszy etap 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego - eliminacje gminne. Do tego etapu przystąpiło 24 uczestników w kategorii recytacja i poezja śpiewana. Jury w składzie: przewodniczący - dyr. Mirosław Jarosz , p. Monika Laskowska i p. Michał Hajdukiewicz oceniało wykonania uczniów pod kątem doboru repertuaru, umiejętności prezentacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Laureatami tej części konkursu zostali:
   - w kategorii recytacja:
1 miejsce - Tomasz Grygiel z klasy 3d
2 miejsce - Paulina Woźnicka z klasy 2c
3 miejsce - Karolina Mucha z klasy 2c
Wyróżnienie zdobyli - Dominika Jamińska z klasy 1d, Szymon Borowski z klasy 2c i Oliwia Siemek z klasy 1a

   - w kategorii poezja:
1 miejsce - ex aequo Barbara Białkowska z klasy 3d i Klaudia Kozyrska z klasy 2c
2 miejsce - Joanna Szmyd z klasy 2c
3 miejsce - Edyta Białucha z klasy 2c
Wyróżnienie zdobyła Paulina Miter z klasy 1e

   Jury zdecydowało, że reprezentantami szkoły w kolejnym etapie będą: Tomasz Grygiel, Barbara Białkowska, Klaudia Kozyrska i Joanna Szmyd.



   Etap powiatowy

    Etap powiatowy 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się 6 marca 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Siechnicach. W tej części konkursu udział wzięło ponad 30 uczestników - laureatów gminnych konkursów powiatu wrocławskiego. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a do kolejnego etapu mogło przystąpić tylko czterech laureatów.

   Nasi uczniowie pokazali wysoki poziom wrażliwości i doskonałą interpretację. Tomasz Grygiel zaprezentował wiersz Stanisława Barańczaka "Ustawienie głosu", Barbara Białkowska - piosenkę Jonasza Kofty i Aleksandra Maliszewskiego "Lubię smutek pustych plaż", Klaudia Kozyrska - piosenkę Jacka Cygana i Włodzimierza Korcza "Jaka róża, taki cierń", a Joanna Szmyd - piosenkę Agnieszki Osieckiej i Jerzego Satanowskiego "Miasteczko - cud".

Laureatami tej części konkursu zostali:
- w kategorii recytacja - Tomasz Grygiel
- w kategorii poezja śpiewana - Joanna Szmyd

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.

powiększenie powiększenie powiększenie



   Etap rejonowy

    W etapie rejonowym 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 16 i 17 marca 2013 roku w pięknej sali zamkowej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy udział wzięło 2 reprezentantów naszego gimnazjum, którzy zostali laureatami etapu powiatowego - Joanna Szmyd (poezja śpiewana) i Tomasz Grygiel (recytacja). Na tym etapie konkursu poziom jest niezwykle wysoki, a wybór osób najlepszych z najlepszych to zadanie dla jurorów arcytrudne. Jednak Joasia i Tomek stanęli na wysokości zadania i pokazali mistrzowską klasę. Oboje zyskali sympatię i uznanie za swoje interpretacje zarówno jurorów, jak i gospodarzy tej imprezy. Oboje też zostali uhonorowani klasyfikacją do kolejnego etapu konkursu - czyli finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie. .

Joanna Zywer

powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie

oprac. Paula Łach