Konkurs Recytatorski (13-03-2012)

Mieczami były słowa, pancerzami dykcja a jedyną skuteczną bronią umiejętności uczestników.


   W sali kinowej z drżącym sercem kilkanaście osób czekało na jeden z najważniejszych w tym roku dla nich werdyktów. Jeszcze godzinę temu dawali z siebie wszystko, a teraz zastanawiali się, czy aby na pewno zaskarbili sobie przychylność jury. Drzwi z głośnym skrzypieniem powoli się otworzyły, wkroczyła pani dyrektor Joanna Berezecka-Zywer wraz z pozostałymi oceniającymi. W ręku trzymała dumnie jeszcze pachnące farbą drukarską dyplomy. Uczestnicy wstrzymali oddech. Pani dyrektor rozpoczęła ogłoszenie wyników od odczytania listy wyróżnionych. Tutaj królowała klasa 1c - Szymon Borowski i Karolina Mucha (w kategorii recytacja) oraz Joanna Szmyd (w kategorii poezja śpiewana). Jako że wszystkie wyróżnienia przejęli najmniej doświadczeni uczniowie naszego gimnazjum serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych latach. powiększenie
   Przyszedł czas na ogłoszenie laureatów. Zestresowani uczniowie ściskali kciuki tak, że ich końcówki zrobiły się białe. Rozpoczęto od recytujących. W rękach pani Izabelii Sieradzkiej znalazła się pierwsza książka, zapadł wyrok, trzecie miejsce otrzymuje Noemi Lech. Ulga, brawa i znowu... Stres. Nadszedł czas na miejsce drugie, które zdobyła kolejna przedstawicielka klasy 1c, Paulina Woźnicka. Z radością bijącą z twarzy laureatka odebrała nagrodę. W tym momencie emocje sięgnęły zenitu. Najwyższe miejsce na podium czekało na zdobywcę i wtedy rozległo się jego nazwisko... Naszego bohatera... Tomasza Grygla. Jesteśmy dumni, że reprezentant naszej klasy zajął najwyższe miejsce!

   Po ogłoszeniu laureatów w kategorii "recytacja", przyszedł czas na ogłoszenie wyników w kategorii: "poezji śpiewanej". Potajemnie liczyliśmy, że reprezentantka, naszej klasy, która swym śpiewem zachwyciła wszystkich zgromadzonych również zajmie wysokie miejsce. I mieliśmy rację! Ale o tym za chwilę... Trzecie miejsce zajęła jeszcze jedna przedstawicielka klasy 1c, Klaudia Kozyrska, która swym donośnym głosem (bez użycia mikrofonu} przezwyciężyła nawet płynącą z głośników muzykę. Czekaliśmy nadal, kto zdobędzie srebro? Kto zachwycił jury na tyle, by stanąć na drugim stopniu podium? To ona, nasza mistrzyni... Barbara Białkowska. Swoją cudowną barwą głosu i niesamowitą energią zmiotła ze sceny pozostałych uczestników. Serdecznie jej gratulujemy i jednocześnie dziękujemy!!!

   Na podium zostało jeszcze jedno miejsce. W naszym gronie wciąż znajdował się zwycięzca. Wtedy pani I. Sieradzka ogłosiła Edytę Białuchę królową poezji śpiewanej. Rozległy się gromkie brawa, konkurs dobiegł końca. Emocje powoli opadły, zwycięzcy ściskając w rękach nagrody, powoli opuścili salę kinową. To jednak nie był koniec ich pracy. Troje z nich, najlepsi z najlepszych w osobach Edyty Białuchy, Barbary Białkowskiej i Tomasz Grygla... mają reprezentować naszą szkołę w powiatowym etapie 57 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Czy podołają wyzwaniu?

   Konkurs Recytatorski był z pewnością wspaniałym wydarzeniem, doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i sprawdzenia się. Mamy nadzieję że młodzież jeszcze bardziej pokocha poezję i zechce spróbować swoich sił w podobnych zmaganiach.

Tomasz Grygiel, Filip Lubiński