KONKURS RECYTATORSKI - 23 marca 2006 r.

   
   Dnia 23 marca 2006 roku w naszym Gimnazjum odbył się szkolny konkurs recytatorski. Spotkanie miało miejsce w bibliotece szkolnej, w której już od rana trwały przygotowania - dekorowanie sali, ustawianie i nakrywanie stołów oraz zaparzanie gorącej kawy i herbaty dla jury i uczestników.
   Wreszcie nadszedł czas rozpoczęcia konkursu, wszyscy uczniowie byli niewątpliwie bardzo stremowani. Wraz z moim kolegą, Emilem Sztandarą, miałam przyjemność prowadzenia całej uroczystości, podczas której staraliśmy się rozładować napięcie panujące wśród naszych koleżanek i kolegów. W jury zasiadali: Pan Dyrektor Mirosław Jarosz, Pani Grażyna Tokarz, Pani Anna Brzezińska i przedstawiciel uczniów Emilia Goldwasser. Po ceremonii przywitania zaprosiliśmy pierwszych uczestników do występów. Oprócz tradycyjnej recytacji w konkursie mieliśmy okazję wysłuchać także poezji śpiewanej.
   Po ostatniej prezentacji jury udało się na naradę, aby wyłonić laureatów konkursu. Każdy występ był oceniany na podstawie określonych kryteriów. Obrady trwały dosyć długo i, bez wątpienia, wszyscy niecierpliwie oczekiwali rezultatów dyskusji szacownego grona jurorów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   W końcu nadszedł czas ogłoszenia werdyktu. W bibliotece zapadła cisza, a pan Dyrektor rozpoczął ogłaszanie wyników. I miejsce zajęły: Paulina Barna, która otrzymała też nagrodę publiczności, za interpretacje utworu Adama Asnyka "Miejcie nadzieję" i Natalia Chmielowska w wierszu "List Hanusi" Kazimierza Przerwy - Tetmajera. II miejsce przypadło Karolinie Kaczmarek, która zaprezentowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Żona Wacia". III miejsce zajął duet Danuta Baran i Wojciech Galacki z "Rozmową" Jacka Kaczmarskiego oraz, ex aequo, Dominika Huzarska w "Balladzie o Głupim Jasiu" Jacka Kaczmarskiego. Wyróżnienie otrzymała Dżesika Weychert za wiersz Wisławy Szymborskiej "Monolog dla Kasandry". Recytatorów przygotowywały nauczycielki języka polskiego, a wykonawców poezji śpiewanej Pani Joanna Berezecka-Zywer.
   Występy laureatów mieli okazję oglądać niespodziewanie przybyli goście z Sobotki w Czechach. Jeden z nich zaśpiewał dla nas piosenkę po czesku, co było zaskakującym i wyjątkowym elementem konkursu.
   Wszystkim uczestnikom należy się ogromne uznanie za odwagę i opanowanie naprawdę trudnych tekstów. Uczniowie zaprezentowali się doskonale, a zwycięzcy przeszli do kolejnego etapu.

Katarzyna Wygoda - kl. 3d

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ