Konkurs z okazji 120 rocznicy powstania Wieży Eiffla

   W 2009 roku minęła 120 rocznica powstania Wieży Eiffla. Tak więc niezwykły cud architektoniczny mieszczący się w centrum Paryża, o którym słyszał chyba każdy, podziwiamy już od tylu lat... Z tego powodu ambasada francuska wraz z Wrocławskim Kolegium Nauk Języków Obcych zorganizowała konkurs artystyczny, w dziedzinach sztuki pisanej i rysunku, pozostawiając twórcy pole do popisu i wykorzystania swej wyobraźni.

rysunek Gali Krupy - powiększenie    Swoim oryginalnym pomysłem Gala Krupa, uczennica klasy 2d, połączyła tradycje z nowoczesnością, podkreślając duże znaczenie przynależności Francji do Unii Europejskiej, która łączy tak wiele narodów. W prosty, aczkolwiek bardzo przesłanniczy sposób przedstawiła Wieżę Eiffla jako piramidę składającą się z wielu najróżnorodniejszych ludzi, gdzie wśród wybitnie charakterystycznych Francuzów z wąsikiem i Francuzek z loczkami znajdzie się nawet radosny rastafarianin, czarownica, i wiele innych osobliwych postaci. Prócz tego widnieją tam trzymane przez wielu obywateli flagi Francji i Unii. Autorce chodziło głównie o podkreślenie różnorodności wśród ludzi i wagę każdego z nich, każdego innego, ale bardzo ważnego w społeczeństwie.
   Swoją pracą Gala zdobyła jedno z dwóch pierwszych miejsc w kategorii rysunku. Wszystkie prace okazały się bardzo różnorodne. Gala udowodniła fakt, iż proste potrafi być najpiękniejsze.

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie

oprac. Eliza Dąbrowska kl. 3f