Jubileuszowy Konkurs Piosenki Poetyckiej


   Już po raz X odbył się w Świdnicy Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej "Mimozami jesień się zaczyna". 30 października 2014 roku aula III Liceum Ogólnokształcącego zgromadziła ponad 20 młodych wykonawców poezji śpiewanej w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
   Wszyscy uczestnicy przeszli wstępne kwalifikacje nagrywając swój śpiew, który miał się dla nich stać przepustką do koncertu finałowego. Ten etap pomyślnie przeszły dwie nasze uczennice z klasy II d - Ania Białobrzeska i Wiktoria Rak. W godzinach przedpołudniowych młodzi zdolni wokaliści dodatkowo wzięli udział w warsztatach, m. in. przygotowując na otwarcie koncertu wspólne wykonanie piosenki Czesława Niemena "Płonie stodoła". Nasze gimnazjalistki zaprezentowały następujące utwory:
- Ania - "Tańcząc w powietrzu" - sł. Leszek A. Moczulski, muz. Jan K. Pawluśkiewicz
- Wiktoria - "Im bardziej ciebie zapominam" - sł. Agnieszka Osiecka, muz. Henryk Klejne
   Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy wykonawcy tworzyli swoje muzyczne kreacje w sposób wyjątkowy. W gronie laureatów na II miejscu znalazła się Ania Białobrzeska, która urzekła niezwykłą lirycznością i spokojem. Gratulacje!

Joanna Zywer

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie