VIII Otwarty Konkurs Matematyczny Gmin Ślężanskich

   Dnia 11 maja 2011 roku w naszej szkole odbył się VIII Otwarty Konkurs Matematyczny Gmin Ślężanskich. Przyjechało do nas 7 drużyn z różnych gmin. Nasze gimnazjum reprezentowały osoby wyłonione ze szkolnego etapu tego konkursu. Utworzono dwa zespoły w składzie:
   Zespół I
- Bartosz Szmyd
- Gala Krupa
- Marzena Roznerska

   Zespół II
- Dąbrówka Biegańska
- Tymon Solecki
- Alicja Czyżyk


Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   Najpierw uczniowie indywidualnie rozwiązywali test, który wyłonił zwycięzcę w kategorii indywidualnej. Po przerwie i poczęstunku, nastąpiła druga część konkursu, podczas której trzyosobowe drużyny miały do rozwiązania sześć zadań otwartych. Za każde z nich można było zdobyć maksymalnie 10 pkt. Po drugiej części konkursu uczestnicy udali się na obiad w szkolnej stołówce. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników, które wyglądają następująco:

   W kategorii indywidualnej:

I miejsce- Bartosz Szmyd z Gimnazjum Gminnego w Sobótce

II miejsce - Piotr Sycz z Gimnazjum w Siechnicach, Pamela Jakubowska z Gminnego Zespółu Szkół im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich

III miejsce - Piotr Makarski z Gimnazjum w Jaszkotlu, Michał Siciński z Gimnazjum w Jaszkotlu, Dagmara Pompa z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie, Karol Kubera z Gimnazjum w Siechnicach, Dąbrówka Biegańska z Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce

   W kategorii grupowej:

I miejsce - Gimnazjum Gminne w Sobótce

II miejsce - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie

III miejsce - Gimnazjum w Siechnicach

   Ponieważ tradycją tego konkursu jest to ze organizatorami poszczególnych edycji są zwycięskie szkoły, IX Ślężański Konkurs Matematyczny po raz kolejny odbędzie się w Sobótce.

Alicja Czyżyk

 

oprac. Alicja Czyżyk