IV Otwarty Konkurs Matematyczny Gmin Ślężańskich

"Każda wiedza zawiera tyle prawdy ile jest w niej matematyki" - I. Kant


   To hasło przyświecało uczestnikom IV Otwartego Konkursy Matematycznego Gmin Ślężańskich. Wzięło a nim udział 15 zespołów (3-osobowych) z 10 szkół. O 9:00 rozpoczęła się część pierwsza, podczas której każdy zmierzył się samodzielnie z testem zawierającym 20 zadań. Wyniki miały wpływ na klasyfikację drużynową i indywidualne miejsce w konkursie.

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   Następnie uczestnicy udali się na mały poczęstunek, aby zregenerować swoje siły i przystąpić do drugiej, drużynowej części konkursu. W tym etapie drużyny zmierzyły się z 8 zadaniami, podawanymi przez asystenta każdej z grup. Na rozwiązanie mieliśmy 5 minut, po czym kartki były zbierane i oddawane komisji.

   Po zakończeniu drugiego etapu opuściliśmy salę i niecierpliwie czekaliśmy na wyniki. Okazało się, że w indywidualnej klasyfikacji potrzebna jest dogrywka o 3 miejsce. Paweł Roznerski (uczeń naszej szkoły) zmierzył się z Marleną Stawarz (Kobierzyce). Niestety nie rozwiązał poprawnie dogrywkowych zadań i ostatecznie zajął 4 miejsce. Pierwszy w klasyfikacji ogólnej został Marcin Sieradzki (Mietków), drugi Krystian Dworczak, a trzecie wcześniej wspominana Marlena Stawarz, czwarte Paweł Roznerski (Sobótka), piąte egzekwo Łukasz Stadnik (Jordanów Śl.), Aleksandra Pela (Kąty Wr.) i Aldona Lizak (Sobótka).

   Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

I miejsce: Gimnazjum Gminne im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich (Krzysztof Bekiszczuk, Maciej Dudziec, Aleksandra Pela)

II miejsce: Gimnazjum w Kobierzycach (Marlena Stawarz, Krystian Dworczak, Michał Kalinowski)

III miejsce: Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich (Magdalena Krupińska, Adrian Lis, Martyna Szewczyk)

Nasza szkoła w składzie: Karolina Kaniowska, Aldona Lizak i Paweł Roznerski zajęła IV miejsce.

Opracowała Aldona Lizak w porozumieniu z P. Krystyną Lorenc