III Konkurs Matematyczny Gmin Ślężańskich

"Każda wiedza zawiera tyle prawdy ile jest w niej matematyki" - I. Kant

   Takie hasło przyświecało uczestnikom III-go Konkursu Matematycznego Gmin Ślężańskich, który odbył się 17 maja 2006 roku w Gimnazjum Gminnym w Sobótce. Do rywalizacji matematycznej przystąpiło dziesięć trzyosobowych zespołów z ośmiu szkół gimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszy to rozwiązywanie testu z 20-ma zadaniami, drugi to rozwiązywanie zadań prezentowanych komputerowo. Nad całością czuwała komisja składająca się z nauczycieli przybyłych na konkurs. W trakcie przerwy uczystnicy spędzali czas w świetlicy, gdzie korzystali z przygotowanego poczęstunku. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów komisja podliczyła wyniki.

powiększenie powiększenie

   Najlepszymi matematykami w części indywidualnej zostali: Barbara Grygiel i Krzysztof Krakos z Gimnazjum w Jaszkotlu, którzy zajęli pierwsze miejsce oraz Piotr Słoma z Gimnazjum w Mietkowie, który zajął III miejsce. Natomiast drużynowo dwa pierwsze miejsca przypadły drużynie z Gimnazjum w Kobierzycach i drużynie z Gimnazjum w Jaszkotlu, a III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Jordanowie.

   W ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczestniczyli p. Anna Kwaśniewska - przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Eugeniusz Cieleń - burmistrz Miasta i Gminy Sobótka oraz p. Mirosław Jarosz - dyrektor Gimnazjum Gminnnego im. Piotra Włostowica w Sobótce.

powiększenie powiększenie
   Do zobaczenia za rok!
   Za pomoc w zorganizowaniu konkursu dziękujemy p. Urszuli Dycewicz i p. Elżbiecie Pasławskiej.

Krystyna Lorenc