V SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

   W dniach 2-3 marca 2005 roku w Gimnazjum Gminnym w Sobótce odbył się V Szkolny Konkurs Matematyczny. Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: pani Ewa Łakomiec oraz pani Krystyna Lorenc.
   Pierwszego dnia odbyła się pisemna część konkursu. Udział w nie wzięło dwudziestu sześciu uczniów. Musieli się oni zmierzyć z piętnastoma zadaniami testowymi. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawano jeden punkt. Do drugiego etapu przeszło osiem najlepszych osób, które uzyskały minimum 80% punktów.
   3 marca odbyła się druga część konkursu. Tym razem uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki musieli przedstawić komisji rozwiązanie trzech zadań z uprzednio wylosowanego przez siebie zestawu pytań. Na przygotowanie się do odpowiedzi każdy miał nie więcej jak dziesięć minut. Po blisko trzech godzinach wyłoniono zwycięzców. Komisja wraz z dyrektorem panem Piotrem Araszczukiem ogłosiła wyniki oraz wręczyła dyplomy i nagrody. I miejsce ex aequo zdobyły Mirosława Ryba z klasy 3e oraz Joanna Jastrzębska z klasy 3f. II miejsce przypadło Elizie Prendeckiej z 3c. III miejsce zajął Paweł Tomczak także z klasy 3c.
   Na tym jednak nie kończą się przygody laureatów. Najlepsi pojadą reprezentować naszą szkołę na II Ślężańskim Otwartym Konkursie Matematycznym w Kobierzycach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.