II Konkurs "Czy znasz historię?"

   27 listopada 2009 roku w Gimnazjum Gminnym w Sobótce odbył się II Powiatowy Finał Konkursu pt.: "Czy znasz historię?" przygotowany przez nauczycieli gimnazjum w Sobótce p. Bogusława Zawalicha i p. Tomasza Wyplera.
   Najlepsi uczniowie z pięciu szkół powiatu wrocławskiego zmierzyli się z testem zawierającym zarówno pytania otwarte jak i zamknięte, który swoim zakresem obejmował historię Polski od powstania państwa po czasy współczesne.
   Pierwsze miejsce zdobyła uczennica gimnazjum w Kątach Wrocławskich - Natalia Piotrowska. Drugie miejsce zajął Artur Nuzbański - uczeń Gimnazjum Gminnego w Sobótce, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Anna Podgórska - uczennica Gimnazjum Gminnego w Sobótce, Artur Bogacz - uczeń Gimnazjum Gminnego w Sobótce i Monika Bugiel z gimnazjum w Łagiewnikach.
   Zwycięzcy oraz uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Każda ze szkół biorących udział w konkursie otrzymała wartościową książkę do zbiorów bibliotecznych. Fundatorem nagród oraz książek dla każdej ze szkół, a także pomysłodawcą konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych "As" w Sobótce.

Bogusław Zawalich

powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie powiększenie

oprac. Monika Rakowska i Nikoletta Chrzanowska kl. 2e