IV Dolnośląska Gala Talentów


   Rokrocznie z inicjatywy Kuratorium Oświaty na terenie Dolnego Śląska odbywa się impreza promująca młode talenty w różnych dziedzinach i na rożnym etapie edukacji. Szkoły mogą typować jednego przedstawiciela, który prezentuje swoje umiejętności, pasje lub zainteresowania w eliminacjach regionalnych. W tym roku eliminacje odbyły się 21 marca w czterech wybranych placówkach rejonu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego. Naszym kandydatem została utalentowana wokalnie i aktorsko uczennica klasy III c Joanna Szmyd.
powiększenie

   Organizatorem regionalnych eliminacji dla naszego okręgu był Zespół Szkół w Miękini. W pokazie wystąpili uczniowie z prawie 30 placówek prezentując balet klasyczny, umiejętności plastyczne, sportowe, matematyczne, wokalne, a nawet tresurę psów. Nasza reprezentantka wykonała z aktorskim układem scenicznym piosenkę Jacquesa Brela "Walc na tysiąc pas" i została jednym z sześciu laureatów, czyli zakwalifikowała się do finału imprezy.
   IV Dolnośląska Gala Talentów odbędzie się 11 czerwca 2014 r. w Polanicy Zdroju. Tam zakończą się ostatecznie zmagania konkursowe talentów Dolnego Śląska. Trzymamy kciuki za Joasię i życzymy jej kolejnego sukcesu.

Joanna Zywer