Regionalny Konkurs Chemiczny "Młody chemik eksperymentuje"

   Uczniowie naszego gimnazjum: Alicja Czyżyk, Gala Krupa, Artur Bogacz, Bartek Szmyd uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Chemicznym "Młody chemik eksperymentuje" zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej. Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi. Skierowany jest do uczniów gimnazjów regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Konkurs ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów chemią, pogłębienie wiedzy chemicznej oraz doskonalenie umiejętności poznawczych.

   Pierwsza część etapu finałowego odbyła się 12 marca 2011 roku na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej i wyłoni grupę 20 finalistów, którzy wezmą udział w częśći drugiej. W konkursie uczestniczyło 147 uczniów z 29 gimnazjów.

   Konkurs "Młody chemik eksperymentuje", jest dobrym sposobem promocji Politechniki Wrocławskiej i miasta Wrocławia wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Gimnazjalista to młody partner o różnorodnych zdolnościach, które rozwija w sposób kompetentny, mogą okazać się w przyszłości bardzo cenne - dzisiejsi uczniowie to przecież przyszli studenci.

Zbigniew Janiszewski

Organizatorami konkursu są: Zakład Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego P.Wr. i Sekcja Dydaktyki Chemii Wrocław. Oddz. Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej "EKOS".

oprac. Kamil Chrzanowski