VII Dolnośląskie Mecze Matematyczne 2007/2008

   W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum Gminnego w Sobótce po raz pierwszy wzięli udział w organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski rozgrywkach - VII Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Naszą szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna w składzie:

1. Marcin Biegański - kl. 2b - kapitan drużyny
2. Katarzyna Kurpik - kl. 2h
3. Luiza Piechura - kl. 2h
4. Lidia Pauch - kl. 3a
5. Ada Staszczak - kl. 3a
6. Piotr Dąbrowski - kl. 3a
7. Małgorzata Roznerska - kl. 3c
8. Joanna Drabik - kl. 2c
9. Paulina Szekiełda - kl. 2c
10. Karolina Gronowska - kl. 2g

    Pierwszy etap rozgrywek to mecze każdy z każdym w grupie czterech gimnazjów. W naszej grupie znalazły się jeszcze dwa gimnazja z Ząbkowic Śląskich Nr 1 i Nr 2 i gimnazjum z Jaworzyny Śląskiej. Rozegraliśmy trzy mecze:

- 30 listopada 2007 roku w Jaworzynie Śląskiej
- 13 grudnia 2007 roku w Sobótce w naszym gimnazjum
- 17 stycznia 2008 roku w Sobótce w naszym gimnazjum

    Pierwszy mecz wygrała drużyna z Gimnazjum Nr 1 z Jaworzyny Śląskiej wynikiem 17:4, drugi mecz drużyna z Gimnazjum Nr 1 z Ząbkowic Śląskich wynikiem 11:3, a trzeci drużyna naszego gimnazjum wynikiem 12:8.

    Rozgrywki przebiegały w gorącej, ale przyjaznej atmosferze. Drużyny gospodarzy podejmowały gości słodkim poczęstunkiem i obiadem. W naszej szkole specjalne podziękowanie za pomoc składamy pani dyrektor Ewie Łakomiec. Oprócz zadbania o obiad i poczęstunek, pani dyrektor każdorazowo serdecznie witała drużyny i po meczu oprowadzała razem z naszymi uczniami oprowadzała gości po szkole.

    Drużyna z naszej szkoły nie zakwalifikowała się do półfinału, jednak udział w DMM uważamy za sukces. Uczniowie z meczu na mecz coraz lepiej rozwiązywali i prezentowali bardzo trudne konkursowe zadania. Zupełnie nowa dla uczniów formuła tego konkursu, zupełnie nowy typ zadań, konieczność zaplanowania strategii, były wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Stąd każda drużyna biorąca udział w DMM po raz pierwszy popełnia błędy, które powodują często przegrane mecze. Jednak podczas trzeciego meczu naszej drużyny widać było, że uczniowie potrafią ze swoich błędów wyciągnąć wnioski i zastosować je w kolejnej rozgrywce. Z pewnością nie należy w kolejnych latach rezygnować z udziału w rozgrywkach DMM. Była to naprawdę również fajna zabawa.

Opiekunki drużyny
Jolanta Różniak i Agnieszka Gołuchoprac. W. Bachiński, M. Jóźwik