"Biała szkoła" - 2013

    Już po raz piąty uczniowie naszego gimnazjum byli uczestnikami "białej szkoły" odbywającej się co roku w karkonoskich Vitkovicach.
   7 stycznia 2013 roku przed godziną ósmą rano pełni entuzjazmu i podekscytowani wyruszyliśmy w kilku godzinną podróż. Atmosfera była bardzo luźna i miłą, więc szybko dotarliśmy do małego, przytulnego pensjonatu "Na Strani".

Aby zobaczyć inne zdjęcia - kliknij na poniższe zdjęcie lub wejdź do galerii.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

   Pierwszego dnia mniej zaawansowani sportowcy i ochotnicy udali się na świetną rozgrzewkę z p. Krzysztofem Dudą na mały stok znajdujący się przy naszym ośrodku. Fikołki, turlanie i berek w narciarskim stroju to nie lada wyzwanie! W tym czasie pozostałe osoby wraz z p. Piotrem Kołodziejem i p. Józefem Budzowskim uzupełniały zapasy na najbliższy czas w pobliskim sklepie, co też można zaliczyć jako rozgrzewkę. Przez resztę dnia regenerowaliśmy siły i przygotowywaliśmy się do następnych kilku dni. Na stok wybraliśmy się dopiero we wtorek. Zarówno ten, jak i kolejne dni były naprawdę świetne. Szaleństwo na stoku, dobra zabawa i towarzystwo nieubłaganie skracało czas "białej szkoły". Wiele osób w tym roku wypożyczało snowboardy w przystokowej wypożyczalni. Miło było wstąpić na krótką przerwę do restauracji na kawę, herbatę i ciastko.
   Wspólne bardzo długie i jakże przyjemne wieczory spędzone przeważnie w "przedpokoju" albo jadalni na grach, rozmowach, jedzeniu frytek z latarką i oglądaniu filmów były miłym zakończeniem dnia.
   11 stycznia przyszedł czas pożegnania. Po śniadaniu wszyscy poszli do sklepu po prowiant na drogę i czekoladę "Studencką". Następnie spakowani i gotowi wyjechaliśmy do Sobótki. Dzięki tym kilku dniom tych wiele osób bardzo się zżyło i długo będzie je wspominać z łezką w oku.

Barbara Białkowska


oprac. N. Lewandowska, K. Kazimierska